By Andrea Nesheim Farias on tirsdag 06. juni 2023
Category: Miss Norway 2023

5 ting jeg ikke kan leve uten del 2

(Foto: Karina Aanonsen)

For en stund tilbake skrev jeg et innlegg om fem ting jeg ikke kan leve ute. Disse fem tingene var te, melatonin, søstrene mine, lister/todo-lister, og foreldrene mine. Siden jeg skrev innlegget, har jeg tenkt på nye ting jeg ikke kan leve uten. Så her er fem nye ting, jeg “må” ha.

  1. Vaselin: Jeg er plaget med veldig tørre lepper, og nesekant. Jeg har testet ut utallige type kremer og leppepomader. Men det jeg har funnet ut er at vaselin er den billigste og fungerer like bra som en leppepomade til 500 kr. Jeg går derfor konstant rundt med vaselin, og påfører dette flere ganger om dagen. Alt etter behov. 
  2. Kokosnøttolje: Mine og sikkert mange andre sine legger er veldig tørre. Det er slik at leggene i noen perioder nesten får hvite flak, fordi de er så dehydrert. Jeg har testet ut masse forskjellige kremer, men hater å føle meg klissete. Jeg fikk så et tips av hudpleier læreren min om å bruke kokosnøttolje. Dette fungerer utrolig bra. Du trenger nesten ingen ting, du er ikke klissete, og leggene får en super fin shine.
  3. Alarmer: Som jeg skrev i forrige innlegg så kan jeg ikke leve uten to do- lister, på grunn av ADHD`en min. Det samme gjelder alarmer. Jeg må ha flere alarmer daglig, for å huske å gjøre diverse ting, eller ta med ting. Uten alarmer ville jeg alltid komme for sent, glemt alt hjemme og kun fått gjort en brøkdel av alt jeg må. Med andre ord gjør alarmer meg produktiv.
  4. Sovemaske: Jeg har brukt sovemaske hver kveld de siste 10 årene, og kan ikke sove uten. Dette er fordi øynene mine er veldig urolige. Med mindre jeg legger noe over dem, vil de ikke klare å slappe av og holde øynene lukket. I tillegg gjør sovemasker under på sommerhalvåret, da det er lyst nesten hele natta.
  5. Tyggis: Uansett hvor jeg er, så har jeg med meg tyggis. Dette er to grunner til dette. Den ene er at jeg ikke er fan av å ha dårlig ånde eller dårlig smak i munden. Den andre grunnen er at det "aktiviserer" meg. Når jeg tygger tyggis, har jeg liksom noe å gjøre. 

Dette er 5 ting jeg ikke kan leve uten.

 

- Klem Andrea<3

 

Makeup Malin Ganli-Øiamo (Instagram: malin_ganli)

Ønsker du å jobbe med meg, eller har du noen spørsmål? Ikke nøl med å ta kontakt på mail Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den., eller på Instagram andrea_n_farias.  

Leave Comments