By Andrea Nesheim Farias on torsdag 13. april 2023
Category: Miss Norway 2023

Hvorfor jeg ikke var russ

(Foto: privat)

I morra starter russetiden. Jeg tenkte derfor at det passer at jeg legger ut et innlegg om hvorfor jeg valgte å ikke være russ. Jeg valgte ikke vekk russetid fordi jeg har noe i mot russ eller russefeiring, men det er fordi jeg hadde andre mål. Jeg ønsket å heller bruke tiden og pengene på skolen. 

Dette førte til at jeg fullførte videregående skole på to og ikke tre år. Etter dette fullførte jeg Fashion utdanningen min på ett år i stedet for tre år. Jeg jobbet beinhardt for å klare dette, og satt dag inn og dag ut med skole. 

Jeg skal ikke lyve, det var veldig kjedelig å se alle venninnene mine samles og ha det gøy, mens jeg satt hjemme og jobbet. Men når jeg så var ferdig var alt verdt det. Jeg graduate fra FBI Fashion College samtidig som vennene mine fullførte videregående. 

Når jeg ser tilbake så har jeg absolutt gått glipp av mye gøy. Men om jeg hadde vært russ hadde jeg ikke vært hvor jeg er i dag. Jeg valgte derfor rett for meg, men jeg vet at et slikt valg ikke er rett for de fleste. 

Jeg håper derfor at du velger det som er rett for deg, og ikke rett for andre. Om du så velger å være russ, så håper jeg du har det utrolig gøy. Men husk å vær smart, og vær forsiktig. 

Ønsker du å jobbe med meg eller har du noen spørsmål? Ikke nøl med å ta kontakt på Mail: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den., eller på Instagram: andrea_n_farias.

Leave Comments