By Emilie Dolmer Jakobsen on lørdag 07. mars 2026
Category: Miss Norway 2026

Midt i praksisboblen

Hei dere!

 

Nå har jeg vært én uke i praksis på barneskole. Som jeg tidligere har nevnt går jeg grunnskolelærerutdanningen, og vi er nå midt i en tre ukers praksisperiode.

Dagene er lange og travle. Det skjer noe hele tiden, og jeg merker fort at jeg ikke rekker til overalt, selv om jeg skulle ønske jeg gjorde det.

Jeg prøver virkelig å være den beste versjonen av meg selv på alle fronter. Som student, som mamma, i hverdagen og i alle de rollene jeg har. Men jeg kjenner også at det ikke alltid er så lett.

Jeg er veldig flink til å slite meg selv litt ut. Jeg gir alt jeg kan til alt og alle rundt meg, men ikke alltid til meg selv.

Selvfølgelig vil jeg mestre det jeg driver med. Jeg setter høye krav til meg selv, og jeg vil gjøre ting skikkelig. Men noen ganger kjenner jeg også at jeg glemmer meg selv litt i alt sammen.

Når kvelden kommer, kjenner jeg egentlig bare lysten til å legge meg på sofaen og se en god serie. Bare koble av. Men ofte kaller pliktene fortsatt.

Samtidig må jeg si at jeg elsker det jeg driver med. Jeg synes det er utrolig givende, og det gir meg motivasjon til å bare fortsette og "Gønne på".

Og en ting vet jeg om meg selv: Jeg er sterk.

Jeg får til det jeg vil hvis jeg bestemmer meg. Jeg setter meg mål – og jeg gjennomfører.

 

Det blir en tøff reise som ligger i vente men jeg gleder meg utrolig mye♥

 

Ta vare, Emilie♥

 

 

Vil du følge meg på min reise gjennom Miss Norway 2026?

Mail: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Instagram: emiliedolmer

Tiktok: emiliedolmer

 

 

Leave Comments