Det har vært litt stille fra meg her inne i det siste men det betyr ikke at jeg har vært inaktiv, snarere tvert imot. Bak kulissene skjer det utrolig mye, både i Miss Norway og i hverdagen ellers.
De siste ukene har vært en intens miks av kurs, vinterferie, skole, musikal, korps og Miss Norway. Vinterferien kom på perfekt tidspunkt og ga meg akkurat den pausen jeg trengte før alt startet for fullt igjen.
Reisen min i Miss Norway har allerede gitt meg så mye mer enn jeg hadde sett for meg. Jeg har fått utfordre meg selv på nye måter, blitt tryggere i rollen min og oppdaget sider ved meg selv jeg ikke visste at jeg hadde. Det handler ikke bare om å ytre skjønnhet men om å vokse som menneske, å tørre å stå i det som er nytt, å finne min egen stemme og å kjenne at jeg faktisk mestrer mer enn jeg trodde. Erfaringene så langt har gjort meg både mer motivert og mer bevisst på hva jeg ønsker å formidle videre i konkurransen.
Samtidig har hverdagen vært alt annet enn rolig. Korpsøvelser fram mot DM, musikaløvelser før premiere, skoleprosjekter som krever sitt – og Miss Norway, hvor semifinalen nærmer seg med stormskritt. Det er mye på en gang men jeg elsker følelsen av å stå midt i noe som utfordrer meg på alle plan.
Jeg merker at jeg blir bedre på å balansere, prioritere og stå stødig i meg selv for hver uke som går. Denne reisen betyr mye for meg og jeg er utrolig takknemlig for all støtte jeg får underveis.
Flere oppdateringer kommer snart og jeg gleder meg til å ta dere med videre!