By Sol Angelica Buland Tyrihjell on mandag 05. januar 2026
Category: Miss Norway 2026

Miss Norway har begynt, og komfortsonen min rister allerede

 
Det er januar, nytt år, og Miss Norway har akkurat offisielt startet. Jeg står på startstreken til noe jeg lenge har beundret på avstand, men aldri helt følt meg klar for.
 
2026 føles som et år for å prøve, skape, og våge å se min egen verdi før jeg ber noen andre gjøre det. Hvis du noen gang har hatt lyst til å hoppe inn i noe du ikke helt kan enda, men kjenner i hjertet at du bør/vil prøve – da er dette innlegget for deg.
 
Jeg meldte meg på Miss Norway fordi 2026 føltes som et år som trengte et litt skremmende prosjekt, et prosjekt der utvikling er nødvendig for å lykkes. Jeg blir fort rastløs i komfortsonen min, derfor har jeg hatt så mange ulike jobber, og derfor har jeg meldt meg på her. For meg betyr Miss Norway å gå inn i noe med vilje, selv om det ligger utenfor det som føles komfortabelt eller kjent ut. Det er en mulighet til å utfordre meg selv, bygge selvtillit gjennom handling, og skape noe som er mitt.
 
Reisen har nettopp startet, og jeg er fortsatt helt i begynnelsen. Ingen store «life lessons» har landet enda. Ingen fasit er skrevet, og det er faktisk noe av det fineste med det. Det er et nytt eventyr, en blank side, og et eventyr som ikke handler om å være fryktløs – men om å tørre å være redd og å gjøre det uansett.
 

 
Jeg tror at vi ofte går inn i et nytt år med en indre stemme som sier at vi må bli bedre, eller prestere bedre for å være verdig drømmene våre. Men i år ønsker jeg å starte et annet sted: Med troen på at jeg allerede har verdi. At jeg kan gå inn i noe nytt, ikke fordi jeg er «klar» for det, men fordi jeg er verdig prosessen.
 
Miss Norway for meg er ikke en jakt etter en tittel. Det er en jakt etter fellesskapet, utviklingen, selvtilliten og opplevelsene som fører med, uansett hvordan rangeringen min blir.
 
Jeg gleder meg til denne reisen. Ikke fordi jeg vet hvor jeg ender, men fordi jeg vet at jeg ender opp som en modigere versjon av meg selv enn jeg var da jeg startet.
 
Så hvis du vurderer å starte et nytt eventyr, men ikke tror du er bra nok enda; START! For versjonen av deg selv som begir seg ut på nye ting, og nye opplevelser, har det bedre enn den versjonen av deg som venter på å bli bra nok. Ut av komfortsonen, og inn i en lysere fremtid, der en dyp selvtillit forteller deg at du kan takle alt

Dit skal jeg i 2026, og jeg håper du blir med. Du kan følge reisen min på Instagram.

 
Godt nyttår!
 
Xx
 
Alt det beste,
Sol Angelica<3
Leave Comments