Det er mange mennesker i verden som ikke har en stemme, derfor er det viktig at vi som har,fremhever deres sak. Det å kunne representere andre menneskers sak, og hjelpe dem til å oppnå det man kan kalle et verdig liv, er for meg utrolig viktig.
Dette er noe jeg føler er en av kjernene til en Miss Universe representant, hun kan være en stemme i mørket og hjelpe de som ikke blir hørt. Mange mennesker over hele jorden har mistet hjem, familie og kanskje deres "fremtid", defor er det viktig at man viser at de er ikke alene.
Vi står alle sammen, og det vil alltid være noen der for å hjelpe, for vært liv er like mye verdt, og sammen former vi den mest fantastiske og evigvarende familie.
I dag, så meldte jeg meg som frivillig for kirkens nødhjelp. I år er det fokus på å hjelpe til med rent vann, til land som har problemer med tørke. Dette var utrolig givende og jeg følte at jeg gjorde en liten forskjell.
Håper dere har hatt en like fin dag som jeg :)
-Christine.
Kommentarer