fbpx

Dagens steg (11) - Hvordan jeg øver på talen

IMG_6626
Treningstøy fra Stush (Reklame) Fotograf: Bjørn Dethloff

Når man ser misse dronninger holde sin advocacy speech ser det ofte ut som om alt kommer helt naturlig. Men sannheten er at en god tale sjelden blir til av seg selv.

Jeg øver ikke ved å pugge hvert eneste ord. I stedet prøver jeg å forstå budskapet jeg ønsker å formidle. Da blir talen mer ekte og jeg kan være til stede i øyeblikket i stedet for å tenke på hva neste setning er.

Jeg filmer meg selv, øver foran speilet og leser talen høyt mange ganger. Hver gang oppdager jeg små ting jeg kan forbedre, om tempoet er riktig, om kroppsspråket passer eller om enkelte setninger kan sies på en bedre måte.

Målet mitt er ikke å fremføre en perfekt innøvd tale.

Målet er at publikum skal føle at de blir snakket til, ikke lest for.

Budskapet mitt er jo så viktig for meg.

Nå er det bare 21 dager igjen! 

Klem Synne♥

Ønsker du å samarbeide, støtte eller følge reisen min? 

Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Du finner meg også på sosiale medier

Instagram: @synneskjelbred

TikTok: @synneskjelbred

Facebook: Synne Skjelbred - Veien til Miss Norway 2026

Stemme på meg som din favoritt? Stem MISSU 17 til 2401 (Koster 20kr)

×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

The girl behind the sash
Fra nybegynner til egen heklet clutchveske – mitt ...
 

Kommentarer

Already Registered? Login Here
Ingen kommentarer
Påmelding for 2026 er avsluttet!

Vårt løpende uttak for 2026 er nå avsluttet og vi holder på å fullføre kursingen. Vi kommer tilbake med påmelding for 2027 når dette er klart. For å forberede deg til å delta neste år, les gjerne bloggene til årets deltakere, og kom på finalen i august. Semifinaleuttak blir gjort i mars og finaleuttak i april. Følg med!

Hilsen fra Teamet

Logg inn

Meld deg på