fbpx

Min egenlagde Eco Dress til Miss Eco International

Velkommen tilbake til min verden ♥ 


Abelone Smedsrud, Miss Eco Norway 2026


Hei alle sammen!

La meg fortelle dere om en av de morsomste delene av Miss Eco International!

I Miss Eco er det mange forskjellige konkurranser vi skal gjennom, men en av de mest kreative var uten tvil Eco Dress. Da får vi i oppgave å lage en kjole av resirkulerbare eller brukte materialer. Altså... hvor gøy er ikke det?!

Med en gang jeg leste om denne kategorien tenkte jeg: Denne skal jeg faktisk lage helt selv.

Jeg hadde så lyst til å vise at man faktisk ikke trenger å være en profesjonell designer for å lage noe kult. Jeg tror mange tenker at "det der hadde jeg aldri fått til", men det var nettopp det jeg hadde lyst til å motbevise! De aller fleste av oss er jo helt vanlige mennesker..ikke designere, og da ville jeg vise at hvis man bare tør å prøve, så kan man faktisk få til mye mer enn man tror. Mye tid av Miss Norway konkurransen ble oferett for å gjøre slikt som dette, fordi det er så mye som skal på plass til en international konkurrase. Og da mener jeg MYE. 

Så jeg gikk da all in og begynte å lage kjolen min av plast. Haha, det var virkelig en prosess! Jeg brukte mye tid på å finne ut hvordan den skulle se ut, hvordan jeg skulle bygge den opp og hvordan jeg skulle få alle delene til å sitte sammen. fordi det å sy denne tynne plastikken med nål og trå gikk ikke, da røyk bare hele kjolen haha. Så da limte jeg alle delene sammen for hånd! Det ble en del testing underveis, men kjolen tok form dag for dag, Og vet dere hva? Jeg klarte det faktisk!

Jeg endte opp med en kjole jeg hadde laget helt alene, og jeg ble så fornøyd med hvordan den ble. Det var en sinnsykt morsom utfordring, og kanskje en av de oppgavene jeg koste meg aller mest med under hele Miss Eco International. 

Stem på meg som din Miss Norway 2026

SMS: MISSU 1 til 2401
20kr pr stemme


Bli med meg på reisen gjennom Miss Norway 2026!

Ønsker du å være en del av mitt team og støtte meg gjennom reisen til Miss Norway 2026? 
Om du er interessert gjerne ta kontakt på:

E-post: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den. 
Instagram:abelone.smedsrud
Tiktok: miss.abelone
Snap: abelone.s
Facebook: Veien til Miss Norway

×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

Om bare to dager...
Hvordan føles det å få et nei fra drømmejobben?
 

Kommentarer

Already Registered? Login Here
Ingen kommentarer
Påmelding for 2026 er avsluttet!

Vårt løpende uttak for 2026 er nå avsluttet og vi holder på å fullføre kursingen. Vi kommer tilbake med påmelding for 2027 når dette er klart. For å forberede deg til å delta neste år, les gjerne bloggene til årets deltakere, og kom på finalen i august. Semifinaleuttak blir gjort i mars og finaleuttak i april. Følg med!

Hilsen fra Teamet

Logg inn

Meld deg på