Hei dere!

Tidligere denne uken var jeg på en utrolig kjekk photoshoot, og denne gangen var det noe litt utenom det vanlige. Jeg hadde nemlig photoshoot med hest♥
For meg betyr dette ekstra mye. Jeg er veldig hestevant og har tidligere drevet med hest i 10 år. Jeg har også drevet aktivt med konkurranseridning i 8 av disse årene innen sprang, så dette er virkelig en stor del av hvem jeg er. Det å få kombinere dette med en photoshoot føltes helt perfekt.
Det er noe helt spesielt med å være rundt hester. Det føles alltid litt som å komme hjem. Lukten, roen, nærheten og ikke minst den frihetsfølelsen - det er vanskelig å forklare, men det varmer hjertet på en helt egen måte.
På denne shooten fikk jeg ha med meg den utrolig nydelige hesten Melody. Hun er en 19 år gammel knabstruper, og hun var bare helt fantastisk å jobbe med. Melody tilhører Maren Elise Brikemo, som jeg også har hatt gleden av å samarbeide med som en av fotografene for denne shooten. Det gjorde hele opplevelsen enda bedre♥
Vi fikk tatt utrolig mange kule bilder, og også noen videoklipp som jeg gleder meg skikkelig til å vise dere. Ikke bare fikk jeg stå og posere med Melody, men jeg endte faktisk opp med å ri litt også! Og ikke bare det, jeg rei barbak i shorts. For dere som ikke vet hva barbak betyr, så er det altså ridning uten sal.
La meg bare si det sånn, jeg hadde på meg sort shorts, og siden Melody er ganske lys… så var ikke shortsen like fin etter en liten tur på hesteryggen (hahaha). Meeeeen det var så verdt det!
Og jeg må bare være ærlig… dagene etterpå har jeg hatt helt vilt gangsperr på innsiden av lårene! Det er tydelig at det ikke bare er bare å hoppe rett opp på hesteryggen igjen når det er en stund siden sist! Men jeg koste meg utrolig masse så det var jo 100% verdt den gangsperren♥
Været gjorde også hele opplevelsen helt magisk. Det var nydelig sol og faktisk noe av det fineste været vi har hatt på lenge her i Stavanger. Alt klaffet, og det gjorde shooten enda bedre enn forventet.
Jeg sitter igjen med så gode minner fra denne dagen, og jeg gleder meg utrolig mye til å dele både bilder og videoer med dere fremover!
Ses snart igjen!
Stor klem, Emilie♥
Vil du følge meg på reisen min mot Miss Norway 2026?
Ta kontakt for samarbeid♥
Mail: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.
Instagram: emiliedolmer
TikTok: emiliedolmer
Kommentarer