fbpx

Det er tøft å kjøpe brukt

Hei igjen dere.

Tidligere i dag så var jeg på et møte med NMS gjenbruk Haugesund! Der var det to snille damer som viste meg rundt i butikken og vi planla et samarbeid hvor jeg skal hjelpe dem i butikken og på sosiale medier.

Det var snilleste Ingrid som ringte meg etter at jeg sendte dem en epost.

Jeg kom godt overens med dem og vi lo mye sammen mens de viste meg de store fine lokalene med alle tingene de selger.

NMS er en veldedig organisasjon og det er kun frivillige som jobber der. De fleste som jobber dugnad er pensjonister, noe jeg synes er utrolig koselig. 

Gjenbruksbutikken har et skikkelig stort utvalg av både møbler, klær, gardiner, duker, pynteting, keramikk, møbler, bøker og mye mer.

Lokalene deres er over to etager og er midt i Haugesund sentrum.

Er det noe jeg virkelig brenner for og vil oppmuntre andre til å gjøre så er det å kjøpe brukt.

Det er så utrolig viktig å ta i bruk de klærne som allerede er produsert og ta del i den sirkulære økonomien, slik at vi tar vare på den fine planeten vår.

 

Ser virkelig frem til å komme å jobbe hos dem til uken og gleder meg masse til å fortelle dere mer!

 

Link til Facebook siden til NMS Gjenbruk Haugesund her.

Her er mer om NMS Gjenbruk på deres nettside

 

 

Send MISSU 13 til 2401 (20,-kr per SMS) hvis du vil hjelpe meg å vinne Miss Norway.

Det hadde jeg satt utrolig stor pris på!

 

 

×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

Første gang!
Sy om gamle klær
 

Kommentarer

Already Registered? Login Here
Ingen kommentarer
Påmelding for 2026 er avsluttet!

Vårt løpende uttak for 2026 er nå avsluttet og vi holder på å fullføre kursingen. Vi kommer tilbake med påmelding for 2027 når dette er klart. For å forberede deg til å delta neste år, les gjerne bloggene til årets deltakere, og kom på finalen i august. Semifinaleuttak blir gjort i mars og finaleuttak i april. Følg med!

Hilsen fra Teamet

Logg inn

Meld deg på