fbpx

!HURRA FOR ALLE KVINNER!

I går var det endelig kvinnes stolte dag og jeg vil gratulere alle jentene der ute på etterskudd, den 08.03.1914 er den dagen vi fikk stemmen vår tilbake i Norge men den ble ikke markert før i 1915.

 Vi hever hodet opp og lar ikke noen senke det ned.

Uten kvinnedag hadde ikke mange av oss jenter vært her idag, vi hadde ikke hatt rettigheter, stemmerett eller bestemme over oss selv

Jeg er utrolig takknemlig for denne dagen for jeg er en type jente som liker å ha mine meninger og vil gjerne utføre og vise en del av dem, jobbe med det jeg vil og realisere drømmene mine.

Jeg hadde ikke vært den jenta jeg er i dag om kvinnedagen ikke hadde blitt noe av. Jeg hadde sikker ikke vært en av de jentene som hadde prøvd hele tiden å si sin mening men uten å lykkes alene. Så jeg er utrolig takknemlig for denne dagen, uten dagen så hadde ikke mange jenter nå fått det de vil eller det de fortjener.

Fotograf: Daniel Millan

 Følg meg gjerne på mine sosiale medier!

Instagram: Simat_al

Facebook: Simat Al-Kuhaili - Veien min til Miss Norway 2019

  

Jeg søker samarbeidspartnere, 
dersom du ønsker et samarbeid med meg eller om du har noen spørsmål
kontakt meg gjerne på mail: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den..
 Facebook: Simat  Mobil: 95062949

×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

Dette hadde jeg aldri trodd for ett år siden!
Klar for semifinalen!
 

Kommentarer

Already Registered? Login Here
Ingen kommentarer
Påmelding for 2026 er avsluttet!

Vårt løpende uttak for 2026 er nå avsluttet og vi holder på å fullføre kursingen. Vi kommer tilbake med påmelding for 2027 når dette er klart. For å forberede deg til å delta neste år, les gjerne bloggene til årets deltakere, og kom på finalen i august. Semifinaleuttak blir gjort i mars og finaleuttak i april. Følg med!

Hilsen fra Teamet

Logg inn

Meld deg på