fbpx

Hundretusen øyne og ett smil – 17. mai som drillpike.

Hei igjen, mine fine venner!

(Foto: privat. 17 mai, 2024)

Marsjsesongen er godt i gang, og nå er det kneppe dager igjen til vår store nasjonaldag. Musikk og dans begynner å fylle gatene, noe som har vært en stor del av mitt liv. Marsjsesongen er betegnelsen korps og drill bruker om perioden når øvingene frem mot 17. mai begynner. Drillen lærer inn ulike koreografier som de skal danse i gatene, og korpset øver inn nye musikkstykker de skal spille.

Helt siden jeg startet med drill for 11 år siden, har jeg vært med i paradetroppen. Dette er drillpikene som går i barnetoget i byen foran kongen og på TV! Jeg husker at det var skummelt da jeg var yngre. Flere hundre tusen mennesker som ser på deg og roper! Men etter hvert som årene gikk, begynte jeg å elske det mer og mer. Jeg fikk hoppe rundt og smile til hundretusenvis av mennesker, og ikke minst til hele Norge via TV-skjermen. Dette har lært meg utrolig mye. Nemlig å bære et smil i slitende og varme tilstander og alltid sette på et show!

(Foto: Privat. Her ser vi meg i midten med sølvflagg. 17 mai, 2024)

I år skal jeg dessverre ikke gå med drillen i barnetoget på 17. mai. Det er noe jeg i mange år trodde jeg kom til å glede meg til, men nå som uken er her og jeg ikke har store planer for nasjonaldagen, kjenner jeg at det er litt trist likevel. Derfor vil jeg dele noen minner og bilder fra årene mine som drillpike i barnetoget på 17. mai.

Skal du se på barnetoget på 17 mai?

Peace and Love fra Leonora.

(Foto: Privat. 17 mai, 2024)


Følg meg gjerne på mine sosiale medier!:

Om du eller noen du kjenner ønsker å jobbe med meg, er det bare å sende meg en melding på min epost: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Instagram: Leonoralysglimt

TikTok: Leonoralysglimt

Personlige Facebook: Leonora Lysglimt-Rødland

Miss Norway Facebooken min: Leonora - veien til Miss Norway 2025

 

×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

Alt faller på plass når du nekter å gi opp
Gjest hos NRK på frokostsendinga

Relatert

 

Kommentarer

Already Registered? Login Here
Ingen kommentarer
Påmelding for 2026 er avsluttet!

Vårt løpende uttak for 2026 er nå avsluttet og vi holder på å fullføre kursingen. Vi kommer tilbake med påmelding for 2027 når dette er klart. For å forberede deg til å delta neste år, les gjerne bloggene til årets deltakere, og kom på finalen i august. Semifinaleuttak blir gjort i mars og finaleuttak i april. Følg med!

Hilsen fra Teamet

Logg inn

Meld deg på