fbpx

Me-time, egoistisk?

Hei igjen mine fine venner!

Travle perioder kommer og går i bølger. Noen ganger har vi full kontroll, mens andre ganger føles det som om dagene bare raser forbi. Midt i alt dette er det 1 ting jeg har lært å verdsette mer enn noe annet: Me-time.

Jeg elsker me-time. Om det er å kjøpe en god kaffe til meg selv, eller å sitte hjemme med ansiktsmaske og en serie, spiller ingen rolle. Det viktige er at jeg setter av tid til meg, til å være i mitt eget selskap og kjenne at jeg har det bra.

Folk kan mene det er egoistisk. But you know what? So be it.
Du er den eneste du skal leve med 24 timer i døgnet i alle år, i alle faser. Du er den viktigste relasjonen du har. Så selvfølgelig er me-time viktig!

 

Min me-time ser ofte slik ut:

Stillhet og serie på rommet mitt:
Jeg elsker å koble av med en serie og litt snacks. Dette kaller jeg kvalitetstid med meg selv. Ingen krav, bare ro.

Løpeturer i byen min:
Med favorittlåtene i ørene løper jeg gjennom gatene på Nordstrand. Det er ikke alltid det frister, men etterpå? Unstoppable. (P.S. jeg tar trikken hjem, det er vår lille hemmelighet haha)

Kvalitetstid med jentene:
Noen ganger er den beste me-timen å le sammen med venninner. Vi setter på de kleineste filmene, spiser snacks og ler. Det gir en helt spesiell følelse.

 

At the end of the day handler det ikke om hva du gjør – det handler om at du gjør det. Om du har en hektisk hverdag eller føler deg litt lost i stillheten, så fortjener du å sette deg selv først innimellom. Det er ingen luksus, det er ren nødvendighet.

Hva gjør du i din me-time?

Peace and Love fra Leonora.


Følg meg gjerne på mine sosiale medier!:

Om du eller noen du kjenner ønsker å jobbe med meg, er det bare å sende meg en melding på min epost: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Instagram: Leonoralysglimt

TikTok: Leonoralysglimt

Personlige Facebook: Leonora Lysglimt-Rødland

Miss Norway Facebooken min: Leonora - veien til Miss Norway 2025

×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

Takknemlighet – til de som trodde på meg da jeg tr...
Min hjertesak i Miss Norway

Relatert

 

Kommentarer

Already Registered? Login Here
Ingen kommentarer
Påmelding for 2026 er avsluttet!

Vårt løpende uttak for 2026 er nå avsluttet og vi holder på å fullføre kursingen. Vi kommer tilbake med påmelding for 2027 når dette er klart. For å forberede deg til å delta neste år, les gjerne bloggene til årets deltakere, og kom på finalen i august. Semifinaleuttak blir gjort i mars og finaleuttak i april. Følg med!

Hilsen fra Teamet

Logg inn

Meld deg på