fbpx

Når ble jeg interessert i sminke?

Skjermbilde-2021-02-04-kl.-14.57.2_20210205-105931_1

I dag skal jeg ta dere med litt tilbake i tid, og fortelle dere om første gangen jeg ble interessert i sminke. Ikke misforstå meg, jeg elsker natural beauty, og jeg går sminke fri mesteparten av hverdagene mine. 
Men det er noe med sminke som jeg aldri blir lei av. Jeg føler at det er så spennende, fordi man kan alltid lage nye looks. For meg kan sminke aldri bli kjedelig, en av grunnene er alle de forskjellige farger, som man kan gjøre masse kreativt med. 


Da jeg var to og halvt år gammel, var vi på ferie i Algerie (landet faren min kommer fra). I Algerie tar de fleste mødrene med seg barna sine til en fotograf, for å ta bilder av barna i en tradisjonell bryllupskjole. Mamma ville derfor gjøre det samme, for å gi oss en fin souvenir fra sommerferien.
Jeg og storesøsteren min fikk tatt bilde av den tradisjonelle bryllupskjolen "Chedda". Dette er en håndsydd kjole i fløyel og gulltråder. Dekorert med ekte perler og flere gullsmykker rundt hals, hode, ører og armer. Hodet er dekket med et skjerf sydd med gulltråder og dekket med syv til ni diademer. De fleste brudene i Algerie har 7 kjoler på bryllupsdagen, som de skifter gjennom hele bryllupsfesten. Men denne kjolen er den dyreste og en kulturarv fra Tlemsen (sted).

Tilbake til meg og min fotodag hos fotografen :)
Først ordnet de storesøsteren min, tok på henne kjolen og sminket henne litt..
Da det var min tur, tok de på meg bare kjolen, og mente at jeg ikke fikk noe sminke fordi jeg var for liten.
Jeg startet å gråte, og var helt bestemt på at jeg skulle ha sminke samme som søsteren min. Dermed endte det opp med at jeg fikk litt rød leppe stift på leppene.



Jeg startet tydeligvis ikke med sminke da jeg var 2 og halvt år, men det er en liten morsom historie om da jeg åpnet øynene mine for sminke. 
Da jeg ble interessert for sminke, var jeg var 12 år. Jeg brukte alltid å sitte og se på mamma når hun sminket seg. Jeg var veldig nysgjerrig, og husker jeg brukte å spørre om alt. 

Da jeg ble 14 år startet jeg å bruke litt sminke, det startet med maskara og LipGloss, jeg brukte også noen ganger Fondation. Altså jeg prøvde meg ut litt og litt.
Jeg husker også at jeg startet å se på Tutorials om hvordan man sminker seg på Youtube. Og jeg startet selv med en Youtube kanal for sminke i 2014, men det noe moren min ikke likte og jeg måtte slette kanalen.

Sminke for meg er ikke noe jeg føler man TRENGER. Jeg ser på det heller som noe kreativt som man kan bruke tiden sin på, å kose seg med. Akkurat som det å sitte å male.

Følg meg gjerne på Instagram: https://www.instagram.com/millamcf/
Om du ønsker å samarbeide med meg, ta kontakt på min e-post: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den. jeg prøver å svare så fort jeg kan :) 

Ha en fin dag videre! 


 

×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

Maccern, shopping, stressuke og hovedoppslag!
Min opplevelse av første gang på radio!
 

Kommentarer

Already Registered? Login Here
Ingen kommentarer
Meld deg på Miss Norway 2026

Vi har fortløpende uttak gjennom høsten og vinteren. Gitt at bilder og informasjon spurt om i skjemaet er på plass, blir du invitert til et gratis introduksjonskurs. Da vil du lære om konkurransen, og vil kunne vurdere om du skal delta videre. Det er lurt å følge med på årets vinnere og nye deltagere, for å få et innblikk i hva konkurransen går ut på. Vi gleder oss til å se din påmelding!

Trykk her for mer informasjon og påmelding

Beste hilsener fra Miss Norway

Logg inn

Meld deg på