fbpx

Rasteplassen, en plass til så mangt

12.03-sortere-klr

Hei.

Den siste tiden har vært veldig hektisk med catwalk kurs, intervjuer, skole, hest og frivillighetsarbeid.

Jeg har vært to ganger på rasteplassen de siste ukene hvor jeg har gjort ulike oppgaver! Som kanskje noen har lest tidligere er rasteplassen et sted hvor alle er velkommen. Vi deler ut mat, drikker kaffi, spiser kake eller slår av en hyggelig prat i sosiale omgivelser. Sist uke var jeg igjen med å dele ut matposer. 

Denne uken var jeg med å sorterte klær da Rasteplassen hadde vært så heldig å få helt nye klær av en lokalbutikk i Grimstad. Tiden fløy når vi sorterte og ryddet i hyllene og det var mye organisering som skulle på plass i hodet før vi fant et system på alle størrelsene og hvordan vi skulle sortere alle de fine, helt nye klærne som var kommet inn. Men vi klarte sortere alt i hyller etter størrelse og vi brukte totalt 3 timer på sorteringen. 

Siden sist jeg skrev om rasteplassen har de også vunnet en kreativitetspris for året 2019 som var til stor glede for alle som er en del av rasteplassen. Det forteller hvor bra jobb rasteplassen faktisk gjør ved å motta en slik pris!

Takk til alle som leser 

Om du eller noen du kjenner ønsker sammarbeide med meg ta kontakt på: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Gjerne også følg meg på FB: HER

Eller på Instagram: Vikktska

Ønsker alle en god uke videre!

×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

Roma og karantene
I militæret som 16-åring
 

Kommentarer

Already Registered? Login Here
Ingen kommentarer
Påmelding for 2026 er avsluttet!

Vårt løpende uttak for 2026 er nå avsluttet og vi holder på å fullføre kursingen. Vi kommer tilbake med påmelding for 2027 når dette er klart. For å forberede deg til å delta neste år, les gjerne bloggene til årets deltakere, og kom på finalen i august. Semifinaleuttak blir gjort i mars og finaleuttak i april. Følg med!

Hilsen fra Teamet

Logg inn

Meld deg på