fbpx

Tid for shoot!

 

(Foto: Renate Larsen)

Jeg har nylig hatt min aller første photoshoot av meg selv og det var både spennende, utfordrende og veldig lærerikt. Jeg er vant til å stå bak kamera og ta bilder av andre, så det å plutselig være foran kamera var en helt ny situasjon for meg. For jeg tar helst bilder av meg selv på egen hånd. 

Vi tok bilder både ute og inne noe som gjorde shooten ekstra variert. Inne fotograferte vi i et atelier og på en gammel skole, som ga bildene et kreativt og litt røft uttrykk. Ute tok vi bilder i skogen, hvor vi også stoppet flere steder for å teste lyset og finne de beste omgivelsene.

I starten syntes jeg det var ganske vanskelig å være seriøs og komfortabel foran kamera. Jeg følte meg litt stiv og usikker, det tok tid å komme ordentlig inn i det. Etter hvert som tiden gikk ble jeg mer vant til situasjonen og det føltes mer naturlig å stå foran kamera. Jeg lærte at man må gi seg selv litt tid, være tålmodig og tørre å slippe kontrollen.

Under shooten prøvde vi også ulike antrekk og det var veldig interessant å se hvordan klær kunne fremheve forskjellige sider av meg. Når jeg hadde på meg dressjakke og jeans følte jeg meg tøffere, mer selvsikker og profesjonell. Det ga meg en følelse av stolthet og jeg bar meg selv på en helt annen måte. Samtidig merket jeg at uttrykket mitt ble litt mer alvorlig og kontrollert.

Når jeg derimot hadde på meg strikkegenser eller genser følte jeg meg mer avslappet. Det var lettere å slippe skuldrene ned, smile naturlig og bare være til stede i øyeblikket. Jeg tror også dette vises godt på bildene, hvor uttrykket blir mykere og mer ekte.

(Foto: Renate Larsen)

Denne photoshooten lærte meg mye om selvtillit og det å ikke være for selvkritisk. Jeg har lært at det er lov å være usikker i starten og at tryggheten ofte kommer når man tør å gi litt slipp og stole mer på seg selv. Alt i alt sitter jeg igjen med en veldig god følelse og ikke minst mange fine bilder og erfaringer jeg tar med meg videre.

(Foto: Renate Larsen)

 


Ønsker du å samarbeide med meg under deltakelsen i Miss Norway 2026?

Gjerne ta kontakt på:

E-post: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den. 

Facebook: www.facebook.com/share/17p5HwjoG5/?mibextid=wwXIfr

Instagram: Camilla.vea

Tiktok: Camillavvll

×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

Femininitet er min superkraft
Litt om meg
 

Kommentarer

Already Registered? Login Here
Ingen kommentarer
Påmelding for 2026 er avsluttet!

Vårt løpende uttak for 2026 er nå avsluttet og vi holder på å fullføre kursingen. Vi kommer tilbake med påmelding for 2027 når dette er klart. For å forberede deg til å delta neste år, les gjerne bloggene til årets deltakere, og kom på finalen i august. Semifinaleuttak blir gjort i mars og finaleuttak i april. Følg med!

Hilsen fra Teamet

Logg inn

Meld deg på