Hei og god 10. desember, fine venner!
Julen er en tid for tradisjoner sammen med venner og familie, og i dag tenkte jeg å dele mine favorittjuletradisjoner med dere!
- Hente juletre med pappa
Hvert år drar jeg og pappa for å finne juletre sammen. Vi gir bort trær til både venner og familie før vi tar med vårt eget inn i stuen. Vi liker å finne juletrær med «sjel», så de ender ofte opp med å se ganske rare ut. En gang hadde vi et juletre som hadde en bue og så ut som en bro, haha!
- Julebakst med mamma
Alle elsker julebakst, spesielt når det gjøres med noen man er glad i. Derfor elsker jeg dagene jeg og mamma baker julekaker. Det gir meg så mye glede å høre på julemusikk og bake sammen med henne. Kakene blir alltid ekstremt gode!
- Secret Santa med venninner
Dette er det gøyeste med juletiden! Venninnene mine og jeg trekker hver vår lapp med et navn, og uten å avsløre noe for noen andre kjøper vi gave til den personen. Når dagen kommer, åpner vi gavene sammen, og den som får gaven må gjette hvem som er «Secret Santa». Dette spillet anbefaler jeg virkelig for både venner og familie!
- Juletradisjoner med drillen
Julen er full av tradisjoner både på jobben min for Grorud Skoles Musikkorps og i Nordstrand Drillklubb. Med Nordstrand arrangerer vi alltid julebord for barna og foreldrene. Vi tilbereder kaker og mat, og spiller morsomme quizer om drillen og jentene. I år sto vi eldste for en quiz om barna, dette falt godt i smak.
Hos Grorud har vi konserter i kirken hvor korpset spiller julesanger, og drillen får æren av å danse og drille i kirken. I tillegg «spiller vi julen inn» på siste øvelse før jul. Da spiller korpset enda flere julesanger, og vi blir servert grøt og gløgg. Det beste med disse drilltradisjonene er smilet jeg ser på barna, det er viktig å gjøre julen spesiell for alle!

- Gå rundt juletreet på skolen
Skolen min, Oslo Handelsgymnasium, har en årlig tradisjon med å sette opp et stort juletre i aulaen. Siste skoledag før juleferien samles alle elever og lærere for å synge og gå rundt juletreet, mens orgelmusikk spilles. Dette året blir helt spesielt fordi det er min siste gang rundt juletreet på skolen. Jeg kommer virkelig til å savne det.
- Å kunne poste på bloggen hver dag fram til jul!
Dette er en litt ny tradisjon, men jeg elsker det! Jeg synes det er utrolig gøy å skrive blogginnlegg, delta i Miss Norway 2025, og ikke minst spre budskapet mitt om blødningssykdommer som HHT og Oslers. Tusen takk for denne fantastiske muligheten!
Jeg oppfordrer alle til å dele sine favorittjuletradisjoner i år – kanskje vi kan skape en ny juletradisjon sammen? Tusen takk for at dere leste innlegget mitt. Vi snakkes i morgen!
Peace and love fra Leonora

Følg meg gjerne på mine sosiale medier!:
Om du eller noen du kjenner ønsker å jobbe med meg, er det bare å sende meg en melding på min epost: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.
Instagram: Leonoralysglimt
TikTok: Leonoralysglimt
Personlige Facebook: Leonora Lysglimt-Rødland
Miss Norway Facebooked min: Leonora - veien til Miss Norway 2025
Kommentarer