fbpx

Dagen min hos Nok Møre og Romsdal

Skjermbilde-2021-07-16-kl.-23.12.59

Hei dere!

I går på bursdagen min 15. Juli, så tilbrakte jeg formiddagen min hos Nok. Denne organisasjonen hadde jeg hørt i forbindelse med Miss Norway 2020. Sunniva hadde seksuelle overgrep som hjertesak, og derfor samarbeidet hun med Nok Agder. Hun har delt en del om de og fortalt om de, siden da har jeg vært intecresert i organisasjonen og verdiene. 

Seksuelt overgrep er et dagsaktuelle tema. Noe jeg virkelig lærte under dagen min hos Nok, er at det kan være hvem som helst som blir utsatt for dette. Det er faktisk 1 av 3 jenter som blir utsatt for det. 1 av 3 er ganske mye! Gjennomsnitts tiden det tar for at en gutt eller en jente forteller til noen for første gang at de har opplevd seksuell overgrep er 17 og en halv, 17,5 år er ikke så langt unna alderen min! Tenk hvor mange utfordring og hvor mange kilo det har vært på et menneske? 

Som sakt kan det være hvem som helst, og det er ikke alltid like synlig og det er kjempe skummelt å tenke på. Det er ikke så lett å få hjelpen man trenger, når temaet er så vanskelig å få fram. Derfor jobber Nok en del med forebygging, og det synes jeg er helt fantastisk! For ja, man skal være der for de som har opplevd dette. Men man skal også jobbe med at det ikke skal skje i utgangspunktet.

Nok kan hjelpe deg med utrolig mye. De gir deg omsorg, tolgmådighet, de er noen du kan snakke med, og noen du kan finne på hyggelige ting med. Som er der. Det handler om å leve i nåtiden, å jobbe med hvordan man kan komme sg videre, og akseptere at det som har skjedd har skjedd men du er sterk!

Med engang jeg gikk inn i bygningen kjente jeg en trygghet. Det var utrolig koselig der og jeg ble møtt med fantastiske kvinner. De hadde forskjellige rom til å dekke forskjellige behov. Vi spiste vafler og så snakket vi utrolig mye! Om alle slags problemstillinger, hvordan man skal håndtere hverdagen. Det jeg synes var vendes å snakke om var statistikken og det å høre historiene om de som blir utsatt.

Det er et utrolig sterkt tema, og dagen som frivillig hos nok var utrolig lærerikt! Jeg håper virkelig at du føler du kan ta kontakt med nok om du har opplevd noe eller kjenner noen som trenger hjelp<3

https://noknorge.no 

MISSU 12 til 2401!

Heisann! Nå har det endelig åpnet for å stemme på din favoritt av finalistene. Super takknemlig om du velger å stemme på meg. En stemme til meg er også en stemme til arbeidet mitt for utdanning til kvinner, likestilling, bevissthet rundt kroppspress og ikke minst arbeidet mitt mot barneekteskap!

Tusen takk<3

 
 
 
×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

Planer og kjoledesign
Første dag tilbake på jobb
 

Kommentarer

Already Registered? Login Here
Ingen kommentarer
Påmelding for 2026

Påmelding for 2025 er avsluttet! Du kan nå melde deg på 2026-sesongen av Miss Norway. Vi gleder oss til å se deg i konkurransen!

Det som skjer videre er fortløpende uttak. Gitt at bilder og informasjon er på plass, blir du invitert til obligatorisk introduksjonskurs på høsten og vinteren. Det er lurt å følge med på årets vinnere og nye deltagere, for å lære hva konkurransen går ut på. Vi gleder oss til å se din påmelding!

Trykk her for mer informasjon og påmelding

Beste hilsener fra Miss Norway

Logg inn

Meld deg på