fbpx

Hest er best

10421238_10152392465455800_7119790294924157026_n Aldur og mer på vår første gåttur

Hei igjen.

Det har vært en stund siden sist innlegg men det er rett å slett fordi jeg har ventet til jeg fikk ordnet en ny pc. 6 år siden sist jeg kjøpte PC så var på tide med en ny en!

Jeg skrev i sist innlegg en liten bit av hvem jeg er men jeg tenkte at jeg ikke kan  fortsette å blogge uten å ha skrevet et innlegg om min største lidenskap: Hest! 

Allerede fra jeg var 3 år tok min mor meg med til nabo byen hvor jeg fikk låne en liten shettlandsponni som het Bardott. Lite visste vi at jeg den dag i dag, 24 år senere skulle ennå huske biter av den tiden og at det skulle bli starten på min største kjærlighet her i livet.

Da jeg startet på Bjønnes i Arendal minnes jeg også en gal, brun Islandshest som het Huginn. Da gården i Arendal ble flyttet til Grimstad var jeg ikke sen å få plass på ridetimer der i en alder av 6 år. Det var da jeg møtte Huginn, min første hest for første gang. Da jeg fylte 8 år fikk jeg den beste bursdagsgaven en jente kunne ønske seg, Huginn ble min. Det var ingen andre på stallen som turte ri han ei heller var det ingen som ville kjøpe ham siden han var den tøffeste og mest rampete hesten på stallen!

              

Jeg å Huginn fikk et langt vennskap som varte frem til April 2019 hvor han døde av alderdom. Jeg takker han ennå den dag i dag for alt han lærte meg. Jeg takker ham for vår tid sammen som er den beste barndsomsvennen og barndomsminnene jeg kunne ønsket meg! Huginn var min læremester og min veiviser. Takket være ham lærte jeg meg å aldri gi opp! At uansett hvor vanskelig det skulle være å få ting til i livet så fikk vi få det til sammen til slutt. Han var krevende men det var akkurat det som lærte meg at livet ikke alltid går som man planlegger eller ønsker. Takk for alt

            

           

 

Da jeg var 13 var jeg enda helt hestefrelst og fikk min 2. hest Bjartur. Han skulle vise seg å være min læremester på konkurransebanen. Huginn hadde vært min læremester i livet mens Bjartur har vist meg hvordan det er å konkurrere. Bjartur lever ennå den dag idag hos meg, men er nå pensjonist i en alder av 25 år. Han har også lært meg så masse og det er takket være Bjartur jeg har fått enda mer blod på tann for å aldri gi opp mine mål som jeg håper jeg en dag får komme på landslaget å representere Norge.

        

          

 

Så til en representasjon av min to nåværende hester, mine to fremtidige stjerner, mine store håp: Aldur og Litningur. Som er to hingster på 10 og 11 år. Aldur er fra Norge og Litningur er opprinnelig fra Island men jeg kjøpte han i Danmark for 4 år siden. Jeg kan ikke unngå å poste noen bilder av de vakre hingstene mine også siden dyrene mine betyr så mye for meg var det også vanskelig og være kortfattet. 

Aldur in black and Litning in colours 

 

      

 

 

 

 

Håper dere likte innlegget mitt og at det ikke ble for langdratt for jeg kortfattet meg så mye jeg klarte å har fremdeles hundrevis vist ikke 1000 vis av hestebilder på lur. 

Ha en god uke alle der ute 

 

 

×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

Hvorfor vil jeg bli jordmor?
Photoshoot i hjembyen min
 

Kommentarer

Already Registered? Login Here
Ingen kommentarer
Påmelding for 2026 er avsluttet!

Vårt løpende uttak for 2026 er nå avsluttet og vi holder på å fullføre kursingen. Vi kommer tilbake med påmelding for 2027 når dette er klart. For å forberede deg til å delta neste år, les gjerne bloggene til årets deltakere, og kom på finalen i august. Semifinaleuttak blir gjort i mars og finaleuttak i april. Følg med!

Hilsen fra Teamet

Logg inn

Meld deg på